|
English
 
سه شنبه ٢٩ خرداد ١٣٩٧ |
 

ورود کاربران
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
[عضویت]
اخبار > ارائه تسهیلات به 30 هزار واحد تولیدی تا پایان سال


  چاپ        ارسال به دوست

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت خبر داد:

ارائه تسهیلات به 30 هزار واحد تولیدی تا پایان سال

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با حضوردر شهرستان ملارد،از شهرک های صنعتی شهريار و صفادشت و ناحیه صنعتی دهک در غرب استان تهران بازدید کرد.
به گزارش روابط عمومی شرکت شهرک های صنعتی تهران، علي يزداني صبح امروز (چهارشنبه) درجريان بازديد از شهرك ها وناحيه صنعتي شهرستان ملارد،
در نشستي با حضور خطيبي فرماندار شهرستان ملارد ، محمد زاده، معاون فني سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران ، بلالي مشاور و مدير حوزه مديرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران ،فتح الهي معاون امور صنايع سازمان صنعت معدن تجارت استان تهران ،خداپناهلو، معاون عمران ومحيط زيست شركت شهرک های صنعتی تهران ،دانش معاون برنامه ريزي شركت شهرک های صنعتی تهران و جمعی از كارآفرينان و صنعتگران این شهرستان، مسائل و مشکلات شهرك‌هاي صنعتي دولتي و غيردولتي و موانع پيش روي تولید در اين شهرستان را مورد بررسی قرار داد.
رئيس هيات مديره و مديرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران اظهار کرد: شهرک صنعتی صفادشت به عنوان یک شهرک صنعتی غیر دولتی است که  اکثر زمین های آن را شهرداری واگذار کرده و مردم هم خریداری کرده اند اما باید توجه کرد که ضوابط بهره برداری از شهرک های غیردولتی با شهرک های دولتی یکسان است.
علی یزدانی با اشاره قانون اصلاحی دولت در زمینه شهرک های صنعتی غير دولتي 8 گانه استان گفت: پیش از این بر اساس مصوبه هيات دولت  پروانه بهره برداري شهرك صنعتي  غير دولتي صرفاً براي ساماندهي وضع موجود صادر شده بود اما بعد از مصوبه اصلاحی دولت، واحدهای دانش بنیان و انتقالی می توانند در این منطقه مستقر شوند چراکه در محدوده 120 کیلومتری شهری قرار دارد.
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به عدم آلایندگی واحدهای دانش بنیان افزود: این واحدها مشکلات زیست محیطی ندارند و در چارچوب قانون مي توانند در فاصله 120 کیلومتری از شهرتهران قرار دارند بنابراین می توانند داخل شهرک صنعتی صفادشت مستقر شوند.
یزدانی از وجود 794 شهرک و ناحیه صنعتی در حال واگذاری در کشور خبر داد و گفت: به منظور حمايت از توليد در بسياري از شهركها و نواحي صنعتي دولتي 5 الي 10 درصد پيش پرداخت براي حق انتفاع منظور مي گردد و بعضا بین 50 تا 80 درصدتخفیف در كل بهاي حق بهره برداري به عنوان مشوق به سرمايه گذاران داده می شود.
مديرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران  اظهار کرد: در این شهرک با توجه به موقعیت و احتمال جذب سرمایه گذاری فرصت مناسبی برای توسعه وجود دارد.
یزدانی با انتقاد از عملکرد شهرداری ها در شهرک های صنعتی تحت پوشش تصریح کرد: به عنوان سازمان صنایع کوچک در مورد تخلفات صنعتگران در صورتی که در حوزه ایمنی نباشد سختگیری نمی کنیم و این درحالی است که شهردارها در شهرک های صنعتی برای تخلفات صنعتگران جریمه های سنگینی را دریافت می کنند.
وی افزود: به گفته رئیس جمهور مراکز تولیدی باید به مراکز زندگی تبدیل شود به این معنا که محل تولید باید محل زندگی هم باشد و بر همین اساس لازم است شركت خدماتي شهرك صنعتي غير دولتي صفادشت با همكاري شهرداری صفادشت تلاش بیشتری در خصوص توسعه فضاهای عمومی موجود در این شهرک انجام دهد.
یزدانی با تاکید بر رعایت مسائل ایمنی در شهرک های صنعتی گفت: در حوزه HSEE  با اخذ مشاوران ذيصلاح  مسائل بحران زا در واحدها شناسایی شده و به صورت رایگان گواهینامه ایمنی صادر می شود.
وی همچنين با اشاره به طرح پرداخت تسهیلات طرح رونق اقتصادی در قالب سامانه «بهین یاب»  از ثبت نام 14700 بنگاه تولیدی در این سامانه خبر داد. وی ادامه داد: تفاوت عملکرد این طرح در سال جاری نسبت به سال قبل این است که در سال گذشته 7500 واحد را در برنامه داشتیم اما امسال تعداد واحد های تحت پوشش را به 30 هزار واحد افزایش دادیم.
یزدانی از برنامه ریزی برای نوسازی 5 هزار واحد تولیدی در قالب این طرح خبر داد و گفت: این اقدام نیز در راستای بهبود کیفیت و افزایش بهره وری در صنایع کوچک است.
وی در پایان در مورد مشکلات اسناد ناحیه صنعتی دهک گفت: این مشکلات با همکاری وزارت جهاد کشاورزی و وزارت امور اقتصاد و دارایی به زودی رفع خواهد شد.
همچنین در جریان سفر معاون وزیر به ناحیه صنعتی دهک 52 واحد کارگاهی با مساحت زیربنای 230 مترمربع برای هر واحد و با هزینه 68 میلیارد ریال در 18 ماه به بهره برداری رسید. امکانات زیرساختی این واحدها شامل شبکه جمع آوری آب های سطحی و فاضلاب، فضای سبز و شبکه توزیع آب و گاز به طور کامل نصب و اجرا شده است.
١٤:٣٣ - چهارشنبه ٢٥ مرداد ١٣٩٦    /    شماره : ١٣٠٩    /    تعداد نمایش : ١٢٦٨