|
English
 
سه شنبه ٢٩ خرداد ١٣٩٧ |
 

ورود کاربران
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
[عضویت]
اخبار > توافق با هنگ کنگ برای آموزش طراحی طلا و جواهر


  چاپ        ارسال به دوست

توافق با هنگ کنگ برای آموزش طراحی طلا و جواهر

معاون صنایع کوچک شرکت شهرک های صنعتی تهران گفت: انتقال تجربیات، دانش روز و تکنولوژی در طراحی طلا و جواهر با تفاهمنامه ایران و هنگ کنگ  در کشور اجرایی می شود. این آموزش ها در ایران با هزینه کمتر و پوشش بهتر با اعزام مربی از هنگ کنگ برگزار می گردد.
به گزارش روابط عمومی شرکت شهرک های صنعتی تهران، نسرین مصدق صدقی در نشست مشترک با کن لو رییس اتحادیه طلا و جواهر هنگ کنگ و هیات همراه اظهار کرد: ارتقای مهارت و دانش نیروی انسانی متخصص شاغل در صنعت طلا و جواهر برای اعضای اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان طلا و جواهر ایران دارای اهمیت است. این موضوع در تفاهمنامه ای که سال گذشته بین اتحادیه طلا و جواهر هنگ کنگ با اتحادیه های طلا و جواهر ایران، استان فارس و آذربایجان شرقی امضا شده آمده است.
وی ادامه داد: محورهای این تفاهمنامه در موضوعات توسعه تعاملات مشترک، شناخت ظرفیت ها و پتانسیل های بازار هر دو کشور بوده است. همچنین بر توسعه همکاری های تجاری توافق شده است. بحث انتقال تجربیات، دانش روز و تکنولوژی نیز از دیگر موارد مطرح شده در این تفاهمنامه بوده است این موضوع با محوریت ارتقای مهارت و دانش نیروی انسانی متخصص شاغل در صنعت طلا و جواهر برای اعضای اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان طلا و جواهر ایران دارای اهمیت است. 
معاون صنایع کوچک شرکت شهرک های صنعتی تهران گفت: توسعه بازار و توسعه تعاملات تجاری و تولیدی یکی از برنامه های مهم در اجرای پروژه های توسعه خوشه ای است که تولیدکنندگان می توانند تولید خود را همسو با دانش و فناوری روز و قابل رقابت در بازارهای داخلی و خارجی توسعه دهند.
وی ادامه داد: قرار است تا اتحادیه طلا و جواهر ایران با مشارکت اتحادیه طلا و جواهر استان فارس و آذربایجان شرقی به تهیه تفاهمنامه ای با جزییات اجرایی بیشتر اقدام کند تا به امضای هر دو طرف ایرانی و هنگ کنگ برسد. بنابرا این تفاهمنامه امسال نمایندگان صنعت طلا و جواهر ایران در نمایشگاه هنگ کنگ با اخذ غرفه و پاويون در نمايشگاه مذكورحضور فعال داشته باشند همچنین روش جدید طراحی طلا و جواهر که اتحادیه طلا و جواهر هنگ کنگ ابداع کرده است به صنعتگران ایرانی آموزش داده شود.
معاون صنایع کوچک شرکت شهرک های صنعتی تهران افزود: تجارت طلا و جواهر نیز مورد علاقه طرف هنگ کنگ است که با آشنایی آنها از قوانین تجاری ایران بین نمایندگان بخش خصوصی دو کشور با استفاده از ظرفیت های قانونی اجرایی می شود.
مصدق صدقی یادآور شد: دو ماموریت اصلی بر عهده شرکت شهرک های صنعتی است که ایجاد زیرساخت ها برای استقرار صنایع یک مورد آن است و ارایه خدمات نرم افزاری و حمایتی از فعالیت های صنایع کوچک ماموریت دیگر آن است.
وی با اشاره به اینکه اجرای برنامه های توسعه خوشه ای یکی از برنامه های حمایتی مهم در حوزه خدمات دهی به صنایع کوچک و حمایت از فعالیت های توسعه ای است. افزود: خوشه طلا یکی از خوشه های هشت گانه در استان تهران است که پروژه 4 ساله توسعه خوشه در این رشته صنعت انجام شده و اکنون برنامه های حمایتی با شبکه فراگیر تشکیل شده با همکاری اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان طلا و جواهر ایران ادامه دارد.

 


١٩:٢٠ - دوشنبه ٣٠ مرداد ١٣٩٦    /    شماره : ١٣١٢    /    تعداد نمایش : ٩٠٦