|
English
 
شنبه ٢٩ مهر ١٣٩٦ |
 

ورود کاربران
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
[عضویت]
اخبار > تحقق اقتصاد مقاومتی نیازمند تصمیم جدی مسئولان است


  چاپ        ارسال به دوست

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در مراسم معارفه مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی تهران عنوان كرد:

تحقق اقتصاد مقاومتی نیازمند تصمیم جدی مسئولان است

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با تأکید بر عملیاتی کردن سیاست‌های اقتصاد مقاومتی مدنظر مقام معظم رهبری اظهار کرد: سیاست‌های اقتصاد مقاومتی نیازمند تصمیم و عزم جدی است.
به گزارش روابط عمومی شركت شهرك‌هاي صنعتي تهران، علی یزدانی عصر امروز (يكشنبه) در آيين تكريم و معارفه رئيس هيأت مديره و مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی تهران، یکی از مشکلات کشور را بروکراسی زائد اداری عنوان کرد و گفت: گاهی مجوز تأسیس یک بنگاه تولیدی در ایران بیش از 2 ماه زمان می‌برد که متأسفانه با این نوع نگاه کشور پیشرفت نمی‌کند.

وي با بیان این‌که توسعه صنایع روستایی و اشتغال در روستا ممکن است با ارقام پایینی ایجاد شود، افزود: برنامه‌های اشتغالزایی با سخنرانی اجرایی نمی‌شود ، بلکه نیازمند تصمیمات جدی است.
رئيس هيأت مديره و مديرعامل سازمان صنايع كوچك و شهرك‌هاي صنعتي ايران اضافه كرد: الزامات سیاست‌های اقتصاد مقاومتی به روشنی توسط مقام معظم رهبری تبیین شده است و اجرای این سیاست‌ها به تصمیم مسئولان کشور وابسته است.
یزدانی ادامه داد: نباید از ترس این‌که اشتباه کنیم، اجرای سیاست‌ها را به تعویق بیاندازیم و همه ما که در حوزه ‌هاي کارشناسی و مدیریتي کار می‌کنیم، باید تصمیم بگیریم.

وي بخشی از وظایف سازمان صنایع کوچک و شهرك‌هاي صنعتي ايران را ایجاد زیرساخت عنوان کرد و گفت: این‌که چگونه پروژه‌ها اولویت‌بندی شوند، در حوزه مسئولیتی مدیران ما حائز اهمیت است.
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با تقدیر از فعالیت‌های شاهپور قنبری در مسئوليت‌هاي رئيس هيأت مديره و مدیرعامل شرکت شهرك‌هاي صنعتي در دو استان كرمانشاه و فارس افزود: ایشان تمام شاخص‌های مدنظر دولت را همراه دارد و  علاوه بر این‌که در حوزه فنی فرد مسلط و مطلعی است، در حوزه صنایع کوچک و سایر حوزه‌های شرکت نیز مدیر توانایی است.
یزدانی جوان‌گرایی، تخصص، تجربه و شناخت از حوزه مدیریتی را از ویژگی‌های مدنظر دولت برای انتخاب مدیران خود برشمرد و اضافه كرد: امیدوارم آقای قنبری تا پایان مدت فعالیت دولت دوازدهم و به مدت 4 سال در سمت فعلی باقی بماند.
وي خطاب به کارکنان شرکت شهرک‌های صنعتی استان تهران اظهار کرد: ذکات علم و تجربه شما، انتقال تجربیات به مدیریت جدید است.
رئيس هيأت مديره و مديرعامل سازمان صنايع كوچك و شهرك‌هاي صنعتي ايران تصريح كرد: تعظیم و تکریم اسلام در خدمت به مردم است و بر همین اساس نمی‌شود دغدغه اشتغال و بیکاری را در خانواده‌های ایرانی به‌طور ملموس مشاهده کنیم و برای رفع این معضل کاری از پیش نبریم.
یزدانی با بیان این‌که جمعیت زیادی در تهران مستقر است و بر همین اساس فعالیت در تهران تلاش زیادی را طلب می‌کند، گفت: این استان امکان ایجاد شغل زیادی دارد. در عین حال نرخ بیکاری استان هم بالاست و در این زمینه مسئولان انتظارات بیشتری از استان تهران دارند.
وی در پایان با تقدير از زحمات آقایان مس‌فروش و قاهری‌بدر، اظهار اميدواري كرد آقای قنبری با همکاری هیأت مدیره شرکت شهرك‌هاي صنعتي استان تهران در اجرای امور موفق باشد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت و سرپرست شرکت شهرک‌های صنعتی استان تهران نيز در اين مراسم با تشکر از همكاري‌هاي ارزنده کارکنان اين شرکت گفت: شرایط ویژه‌ای که در استان تهران وجود دارد، این استان را از جهت توسعه صنعتی با سایر مناطق کشور متفاوت کرده است.
محمدرضا مس‌فروش افزود: در این استان نگاه خشن و غیرمنعطفی نسبت به صنعت وجود دارد که بخشی از آن غیرمنطقی است و با وجود این شرایط، امیدوارم با همکاری
مدیرعامل جديد شرکت شهرک‌های صنعتی تهران بتوانیم وظیفه توسعه صنعتی در استان را پیش ببریم.
وي اضافه كرد: با برنامه دولت و حسی که نسبت به اشتغال و رفع موانع تولید داریم، لازم است به‌صورت مشترک دست به دست هم دهیم تا از موانع عبور کنیم.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران با اشاره به تفاوت‌های تهران با ساير استان‌ها، اظهار امیدواري كرد با برنامه‌ریزي مدیرعامل جديد و همكاري‌ اعضاي هیأت مدیره شرکت شهرک‌های صنعتی، بار سنگین صنعت در استان تهران به مقصد برسد.

در ادامه اين مراسم، رئيس هيأت مديره و مدیرعامل جدید شرکت شهرک‌های صنعتی تهران ضمن تشریح برنامه‌های خود، لازمه توسعه اقتصادی را توسعه صنعتی برشمرد و گفت: ابتدایی‌ترین اصل توسعه صنعتی، سرمایه‌گذاری صنعتی است و این سرمایه‌گذاری نیازمند ایجاد زیرساخت‌های مختلفی است که شرکت شهرک‌های صنعتی تهران بر اساس قانون موظف به ایجاد آن است.
شاهپور قنبري با بیان این‌که شرکت شهرک‌های صنعتی باید حمایت ویژه‌ای از صنایع کوچک داشته باشد، اظهار کرد: این شرکت یک ماهیت دو زیستی دارد؛ چرا که هم ماهیت خدمت رسانی دارد و هم ماهیت خدمت گیری.
وي افزود: در سطح سازمانی به دنبال کاهش بروکراسی، افزایش بهره‌وری و انضباط مالی و در بخش زیرساخت‌ها نیز به دنبال ارتقاء کمی و کیفی شهرک‌های صنعتی خواهیم بود.
رئيس هيأت مديره و مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی تهران در پایان از زحمات آقایان مس‌فروش و قاهري‌بدر در طول مسئوليت اداره اين شرکت تشکر و اظهار امیدواري كرد با کمک کارکنان و حمایت مديرعامل سازمان صنايع كوچك و شهرك‌هاي صنعتي ايران، بخشي از مشكلات صنعت در استان تهران مرتفع شود.
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در پایان اين مراسم، ضمن تقدیر از زحمات محمدرضا مس‌فروش در طي مسئوليت سرپرستي اين شرکت، شاهپور قنبری را به‌عنوان رئيس هيأت مديره و مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان تهران معرفي كرد.
گفتنی است،
رئيس هيأت مديره و مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان‌هاي فارس و كرمانشاه و عضو هیأت مدیره و معاون عمران و محيط زيست شركت شهرک‌های صنعتی استان کرمانشاه، از جمله سوابق مديريتي شاهپور قنبری مي‌باشد.


١٩:٢٩ - يکشنبه ٢٦ شهريور ١٣٩٦    /    شماره : ١٣٢٨    /    تعداد نمایش : ٣٤٨