|
English
 
سه شنبه ٢٩ خرداد ١٣٩٧ |
 

ورود کاربران
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
[عضویت]
اخبار > لزوم ارائه بستر خدمات نرم افزاری مناسب به صنایع


  چاپ        ارسال به دوست

رئيس هيات مديره و مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی تهران در بازدید از شهرک شمس آباد مطرح کرد؛

لزوم ارائه بستر خدمات نرم افزاری مناسب به صنایع

رئیس هیات مدیره و مديرعامل شرکت شهرک های صنعتی تهران در بازدید از شهرک صنعتی شمس آباد، شهرک صنعتی پوشاک و ناحیه صنعتی بیجین با اشاره به اتلاف منابع در صنایع کشور گفت: برای رفع این مشکل باید بستری برای ارائه خدمات نرم افزاری مناسب و بهينه به واحدهای صنعتی ارائه شود.
به گزارش روابط شركت شهرك هاي صنعتي تهران،شاهپور قنبری در نشست مشترک با اعضای هیات مدیره شرکت خدماتی شهرک صنعتی شمس آباد با حضور علي خداپناهلو، معاون فنی شرکت شهرک های صنعتی تهران،محمدهادي شاهرضاي مدير حراست
شرکت شهرک های صنعتی تهران  مسائل و مشکلات شهرك‌ صنعتي و موانع پيش روي تولید در اين شهرك را مورد بررسی قرار داد.
رئيس هيات مديره و مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی تهران اظهار کرد: شرکت خدماتی این شهرك یکی از معدود شرکت هایی است که اعضای هیئت مدیره آن به سازمان خود هویت داده اند.
شاهپور قنبري ضمن بیان اینکه با اعضای هیئت مدیره شرکت خدماتی هیچ گونه تقابلی نداریم گفت: شرکت شهرک های صنعتی با شرکت های خدماتی مانند یک خانواده بر محوری واحد حرکت می کند.
قنبری شرکت های خدماتی شهرک های صنعتی را شرکت های نوپایی دانست که بهتر بود از اول به صورت پایلوت ایجاد می شدند تا مشکلات احتمالی پیش از اجرا شناسایی شود.
وی گفت: شاخص هایی مانند مدیریت منابع انسانی و مالی و آشنایی با قانون تجارت، به دلیل نوپا بودن شرکت های خدماتی گاهی دچار ضعف می شود که در برخی مناطق به صورت چالش ظهور کرده است.
قنبری «خلق منابع مالی جدید» را یک نکته مثبت در مدیریت شرکت خدماتی شهرک شمس آباد عنوان کرد و گفت: فعالیت هایی که می تواند برای شرکت های خدماتی محل درآمدزایی باشد اقدام بسیار شایسته ای است.
وی افزود: هر جا بستری برای درآمدزایی در چارچوب  قانون و به منظور ایجاد انتفاع برای شرکت ها وجود داشته باشد با استقبال و حمایت شرکت شهرک های صنعتی مواجه خواهد شد.
رئيس هيات مديره و مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی تهران توسعه صنعتی را یکی از ارکان اصلی توسعه اقتصاد عنوان کرد و گفت: بر اساس سندهای بالادستی قرار است در سال 1404 به یک کشور صنعتی تبدیل شویم. قنبری با بیان اینکه سرمایه گذاری مانند یک سیال است که در نتیجه برآیند نیروهای بیرونی ایجاد می شود گفت: تا زمانی که نظام بانکی اصلاح نشود نمی توان انتظار داشت سرمایه ها به سمت صنایع سرازیر شود.
قنبری با انتقاد از وضعیت سودهای بانکی اظهار کرد: مدل های توسعه به خوبی وارد کشور می شود اما در زمان اجرا عملکرد مناسبی دیده نمی شود. وی افزود: در حال حاضر به طور عملی 20 درصد سود بانکی و 30 درصد از محل سایر هزینه ها به صنایع تحمیل می شود.٢٣:٥٦ - سه شنبه ١١ مهر ١٣٩٦    /    شماره : ١٣٤٢    /    تعداد نمایش : ٣٧٣