|
English
 
سه شنبه ٢٩ خرداد ١٣٩٧ |
 

ورود کاربران
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
[عضویت]
اخبار > تصمیم گیری درباره خروج واحدهای صنعتی از تهران برعهده دولت است


  چاپ        ارسال به دوست

استاندار تهران گفت:

تصمیم گیری درباره خروج واحدهای صنعتی از تهران برعهده دولت است

استاندار تهران با اشاره به خروج واحدهای صنعتی ازپایتخت گفت: تصمیم گیری درباره خروج، ایجاد و تعیین محدوده واحدهای صنعتی برعهده دولت است.
به گزارش روابط عمومي شركت شهرك هاي صنعتي تهران،محمدحسین مقیمی روز سه شنبه درحاشیه جلسه شورای اداری استان تهران
با حضور شاهپور قنبري رئيس هيات مديره ومديرعامل شركت شهرك هاي صنعتي تهران وجمعي از مسئولان دستگاه هاي اجراي استان برگزار شد،در جمع خبرنگاران برنامه استانداری تهران برای خروج واحدهای صنعتی از تهران در راستای حفظ محیط زیست اظهار کرد: سیاست های کلان در این حوزه را دولت تعیین می کند.
استاندارتهران گفت: ما به عنوان مدیران منطقه ای مجری تصمیمات دولت هستیم و اقدامی که ما باید انجام دهیم این است که اجازه ندهیم صنایع آلاینده ایجاد شود و صنایعی که آلودگی دارند، آلودگی هایشان را به حداقل برسانیم.
مقیمی افزود: تصمیم گیری درباره ایجاد یا ایجادنشدن واحدهای صنعتی، خروج آنها از شهر تهران و تعیین محدوده برای واحدهای صنعتی از اختیارات دولت است و ما هم در چارچوب سیاست ها و تصمیمات دولت عمل خواهیم کرد.
وی با اشاره به سخنان مطرح شده در جلسه شورای اداری استان تهران اظهار کرد: مسائل و مشکلات استان در این جلسات مورد بررسی قرار گرفته و به مدیران ارشد استانداری در تصمیم سازی و تصمیم گیری کمک می کند تا اقدامات مناسبی در این حوزه انجام دهند.
استاندار تهران گفت: باتوجه به سیاست های کلی نظام، برنامه ششم توسعه و برنامه های دولت دوازدهم و نقطه نظرات و دیدگاه هایی که رئیس جمهوری در جلسه هیات دولت در انتخاب بنده به عنوان استاندار تهران داشت، توصیه هایی و تذکراتی داشتند که ما امروز سعی کردیم در نخستین جلسه با مدیران استان، آن دیدگاه ها و نقطه نظرات را با همکاران و با مدیران استان در میان گذاشته و تصمیماتی را برای بهتر اجراشدن برنامه های دولت بهتر اتخاذ کنیم و بتوانیم به اهداف سند برنامه ششم دست یابیم.
مقیمی با بیان اینکه تکالیف و وظایفی برعهده تمامی نهادهای اجرایی است، ابراز امیدواری کرد: با کمک این نهادها و در شوراها، کارگروه ها و کمیته هایی که تشکیل می شود، هماهنگی ها، تصمیم گیری های لازم را برای عملیات اجرایی طرح ها و پروژه هایی که باید در استان به اجرا برسد، داشته باشیم.
استاندار تهران با اشاره به اینکه باید زمینه های لازم برای حضور بخش خصوصی و سرمایه گذاری در حوزه فعالیت های عمرانی ایجاد شود، گفت: دستگاه های اجرایی باید بعضی از مجوزها را بدهند که بخش خصوصی و مردم بتوانند فعالیت های خود را انجام بدهند و براین اساس به مدیران توصیه کردیم که این مجوزها، را در ظرف زمانی مشخص شده، صادر کنند.
وی تسهیل گری برای انجام امور مردم را از دیگر برنامه های استانداری تهران عنوان کرد و افزود: باید شرایطی را فراهم کنیم که مردم بتوانند فعالیت های خود را راحت تر انجام بدهند.
مقیمی با بیان اینکه به مدیران و مسئولان توصیه شده که در فعالیت های خود تکریم ارباب رجوع و رعایت حقوق شهروندی را مورد توجه قرار دهند، اظهار کرد: از مدیران کل و فرمانداران شهرستان ها درخواست کردیم که با مردم ملاقات عمومی داشته باشند.
وی با اشاره به فراهم کردن شرایط برای ملاقات با مردم در این نهاد گفت: شرایطی را فراهم خواهیم کرد تا مردم از نزدیک مشکلات و مسائل خود را بیان کنند، احتمال دارد که ما نتوانیم تمام درخواست های مردم را به نتیجه رسانده و پاسخ مثبت برای آنها داشته باشیم اما همین که سوالات مردم را بشونیم و پاسخ لازم را بدهیم، کار را برای آنها تسهیل می کند.
استاندار تهران با اشاره به جلسه روز گذشته خود با فرمانداران شهرستان های استان افزود: در این جلسه مقرر شد که شورای برنامه ریزی و توسعه استان تهران برای بررسی مسایل فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و عمرانی شهرستان ها جلسه مشترک با شورای توسعه و برنامه ریزی شهرستان ها داشته باشند و در بخش هایی که با کمبود مواجه هستیم یا فعالیت هایی که نیاز به توسعه بیشتر دارد را در اولویت برنامه هایمان قرار دهیم و همه استان را بتوانیم به صورت یکنواخت ببینیم تا توسعه پایدار برای کل استان ایجاد شود.
مقیمی گفت: ما به عنوان مدیر و مسئولیتی که برعهده مان است، موظفیم که برنامه های دولت را اجرایی کنیم، به قانون و مقررات عمل کنیم و تکالیفی که براساس قانون برای ما دیده شده، آنها را به نتیجه برسانیم.
وی افزود: بر طبق برنامه ششم توسعه در سال 950 شغل در کشور باید ایجاد شود که 17 درصد آن مربوط به استان تهران است، مقرر شده ضمن بهره مندی از همه امکانات، با معاونان برنامه ریزی در این حوزه داشته باشیم تا به این هدف دست یابیم.٠٠:٢٢ - چهارشنبه ١٢ مهر ١٣٩٦    /    شماره : ١٣٤٣    /    تعداد نمایش : ٣٧٧