|
English
 
يکشنبه ٣١ تير ١٣٩٧ |
 

ورود کاربران
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
[عضویت]
اخبار > هدفگذاری برای آموزش 20 هزار نفر در شهرک های صنعتی استان تهران


  چاپ        ارسال به دوست

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی تهران در مراسم رونمایی از سامانه مصاف عنوان كرد:

هدفگذاری برای آموزش 20 هزار نفر در شهرک های صنعتی استان تهران

سامانه مشاوره صنعتی و ارتقاء فنآوری (مصاف) عصر روز یکشنبه با حضور مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی تهران و جمعی از اعضای شرکت های خدماتی در دانشگاه صنعتی امیرکبیر رونمایی شد. سامانه "مصاف" به نشانی اینترنتی www.icpt.irشبکه ای از متخصصان صنعتی و دانشگاهی است که با همکاری شرکت شهرک های صنعتی تهران و دانشگاه صنعتی امیرکبیر راه اندازی شده است تا از طریق مشاوره، آموزش و نشست های تخصصی ،افزایش بهره وری و ارتقاء فنآوری در صنایع کوچک و متوسط را فراهم نمايد.
به گزارش روابط عمومي شركت شهرك هاي صنعتي تهران ،" شاپور قنبری "در این مراسم به اهمیت صنایع كوچك و متوسط اشاره کرد و گفت: این سامانه برای ارایه خدمات آموزشی به صاحبان صنايع و کارکنان درSME  ها راه اندازی شده است، زیرا برای امسال آموزش 20 هزار نفر در مجموعه شهرک ها و نواحی صنعتی تهران هدف گذاری شده است.
وي با اشاره به اینکه ایجاد رقابت پذیری در بخش R&D صنایع کوچک و متوسط یکی از کمک های دانشگاه به صنعت است افزود: آموزش و ارتقای توان مدیریتی و مهارتی در SME  ها برای کاهش قیمت تمام شده و ارتقاء رقابت پذیری در بازار اهمیت دارد. همچنین اشتغال فارغ التحصیلان دانشگاهی در واحدهای صنعتی داخلی از مهمترین دستاورد های همکاری دانشگاه با صنعت است.
رئيس هيات مديره و مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی تهران با تاکید بر اینکه لازم است حمایت های حاکمیتی برای پایداری اشتغال و فعالیت صنایع کوچک و متوسط انجام شود اضافه كرد: خدمات حمایتی و نرم افزاری علاوه بر تامین زیرساخت ها در شرکت شهرک های صنعتی دنبال می شود.
قنبری با بیان اینکه پیمانکاری فرعی در شهرک های صنعتی تهران دنبال می شود گفت: صنایع متوسط نقش واسط بین صنایع خرد و صنایع بزرگ را دارند ولی از این نقش آنها در کشور غفلت شده است و همین امر توسعه صنعتی را با مشکل روبرو می کند.
وی تاکید کرد: صنایع متوسط با کوچک ترین‌ تنش در اقتصاد دچار افت و رکود می شوند و شاهدیم که همچنان مدیریت حجره ای در کشور دنبال می شود که نگاه درستی نیست.
رئيس هيأت مديره و مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی تهران ادامه داد: صنایع متوسط به حمایت هایی در حاکمیت نیاز دارند تا مراحل ارتقاء را طی کنندو شرکت شهرک های صنعتی با برگزاری دوره های آموزشی و راه اندازی ۱۰۴ دفتر كار در مراکز خدمات فنآوري و كسب وكار در ۴ شهرک صنعتی دنبال حمایت از این صنایع است.
قنبری فقدان اعتماد  صنایع  به متخصصان دانشگاهی را یکی از مشکلات در این زمینه برشمرد و گفت: مشاوران دانشگاهی باید به قدری توانمند باشند که اعتماد صنعت را جلب کنندو ارائه خدمات در فضای مجازی به شکل سامانه مصاف نيز دسترسی ساده تر و تنوع خدمات بیشتر را در بردارد.
اهمیت رقابت پذیری صنایع در بازار
در ادامه این مراسم حسین حسینی تودشکی استاد دانشکده هوافضای دانشگاه امیرکبیر سامانه مصاف را شروع‌ مجددی برای ارتباط صنعت با دانشگاه دانست و گفت: رسالت ما در دانشگاه رفع مشکلات و نیازهای صنعت است؛ در این مسیر که تحت عنوان نقش آفرینی دانشگاه نسل سوم از آن یاد می شود از مکانیزم هایی برای افزایش ارتباط صنعت و دانشگاه استفاده کرده ایم.
وی با اشاره به اهمیت رقابت پذیری صنایع در بازار یادآور شد: راهکار دنیا برای حل این مشکل،مشارکت دانشگاه با صنعت بوده است. زیرا صنایع کوچک نمی توانند در بخش تحقیق و توسعه سرمایه گذاری کنند، ولی دانشگاه می تواند در این زمینه کمک صنایع باشد.
حسيني تودشکی همچنین به تأسیس کلینیک صنعت از چند سال قبل اشاره کرد و گفت: از تجربیات کلینیک صنعت در طراحی این نرم افزار استفاده شده است تا کمک به صنایع از راه دور ممکن‌ باشد. سامانه مصاف همچنین برگزاری دوره های آموزشی و ارتقاء فنآوری را برای صنایع کوچک و بزرگ در نظر دارد تا از دانش متخصصان داخلی و خارجی در این کارگاه ها استفاده شود و اطلاعات کارآفرینان و اهالی صنعت را به این شکل به روز کنیم.
استفاده از تجربه کلینیک صنعت
 مدیر ارتباط با صنعت دانشگاه امیرکبیر نیز در این نشست با معرفي سامانه مصاف گفت: این سامانه بعد از تجربیات کلینیک صنعت از چند ماه قبل به صورت پایلوت راه افتاده و امروز رونمایی می شود.
مالک نادری افزود: مهم ترین مشکل صنایع کوچک و متوسط بر اساس آمارهای تحلیلی ما بی توجهی به فنآوری روز است؛ وقتی فنآوری به روز می شود،قیمت تمام شده محصول کاهش می یابد و حتی در بازاریابی و بازارسازی نیز می توان از فناوری روز بهتر کمک گرفت.
در پایان این نشست متخصصان و طراحان سامانه مصاف چگونگی استفاده از آن را برای نمایندگان واحدهاي صنعتي توضیح و به سؤالات آنان پاسخ دادند.١٤:٠٣ - دوشنبه ١١ دی ١٣٩٦    /    شماره : ١٤٢٦    /    تعداد نمایش : ٥٠٣