|
English
 
يکشنبه ٠٦ خرداد ١٣٩٧ |
 

ورود کاربران
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
[عضویت]
اخبار > تحقق شعار سال در گرو جلوگيري از اتلاف وقت صنعت گران در ادارات است/ارز ٤٢٠٠توماني در اختيار بخش توليد قرار مي گيرد


  چاپ        ارسال به دوست

استاندار تهران:

تحقق شعار سال در گرو جلوگيري از اتلاف وقت صنعت گران در ادارات است/ارز ٤٢٠٠توماني در اختيار بخش توليد قرار مي گيرد

استاندار تهران تحقق شعار "حمايت از كالاي ايراني"را در گرو جلوگيري از اتلاف وقت صاحبان صنايع و توليدگران در ادارات و وزارتخانه ها دانست وتأكيد كرد:ارز ٤٢٠٠توماني به صنعت گران و بخش توليد اختصاص خواهد يافت جاي هيچ گونه نگراني نيست.
به گزارش روابط عمومي شركت شهرك هاي صنعتي تهران،نشست صميمي استاندار تهران با صاحبان صنايع و توليدكنندگان شهرك هاي صنعتي عباس آباد و خورازمي با حضور امامي امين معاون هماهنگي امور اقتصادي استانداري،شاهپور قنبري مديرعامل شركت شهرك هاي صنعتي تهران ، مديران كل ادارات ؛حفاظت از محيط زيست ،تعاون ،كار ورفاه اجتماعي،اقتصادو اموردارايي،مديرعامل شركت توزيع برق تهران،رييس سازمان صنعت ،معدن وتجارت و شماري از صنعت گران در محل سالن همايش هاي شهرك صنعتي عباس آباد بمنظور بررسي ورسيدگي به مشكلات فعالين اقتصادي ،برگزار شد.
 محمد حسين مقيمي هدف از برگزاري اين گونه نشست ها را تسهيل وتسريع در روندرفع مشكلات مربوط به صنعت برشمرد و تأكيد كرد:براي بررسي و استماع مشكلات صاحبان صنايع اين آمادگي را دارم كه تا پاسي از شب با طيب خاطر درجمع شما حضور داشته باشم و اگر خواهان تحقق شعار حمايت از كالاي ايراني هستيم بايد از اتلاف وقت باارزش صاحبان صنايع و فعالين اقتصادي در ادارات و وزارتخانه ها جلوگيري كنيم.
مقيمي همچنين در پاسخ به گراني هاي اخير بازار ارزاين امر را داراي دو منشأ خارجي وداخلي دانست و تصريح كرد:به هيچ عنوان نگراني در مورد تأمين ارز٤٢٠٠توماني براي بخش توليد وجود ندارد و كساني كه بصورت قاچاق ارز را از كشور خارج مي كنند اساسا ميانه اي با توليد ندارند و اهداف خود را دنبال مي كنند اما بدانند كه به هدف خود نخواهند رسيد.
استاندار تهران تصميم دولت در تك نرخي اعلام كردن ارز از سوي دولت را تصميمي شجاعانه و مبتني بر ساعت ها كار كارشناسي از سوي سياستگذاران بخش ارزي وپولي كشور دانست و ادامه داد:در اين خصوص و با عنايت به تمركز عمده واحدهاي صنعتي در استان تهران معاون بانك مركزي اعلام كرد كه از مجموع ٤٨٠٠ميليارد دلار كه از ابتداي سال تاكنون از سوي صنعتگران متقاضي دريافت ارز ثبت شده است تاكنون ٢٨٠٠مورد گشايش اعتبار شده است و ارز مورد نياز واحدهاي صنعتي و توليدي استان بصورت كامل پرداخت خواهد شد.
مقيمي در ادامه خواستار  حمايت همه جانبه از تصميم دولت در تك نرخي اعلام كردن ارز از سوي همه اقشار مردم بويژه صاحبان صنايع شد و ادامه داد:در حدود ٥٠مورد مصرف ارز از سوي بانك مركزي شناسايي شده است از اين ميزان سازوكار تعداد ٣٥مورد توسط بانك مركزي نظير ارز مسافري و دانشجويي تعريف شده است .
وي  يكي از اهداف مرحله دوم سفرهاي شهرستاني خود به شهرستان ها را بررسي مشكلات واحدهاي توليدي وصنعتي و ارائه راه كارهاي عملياتي در اين خصوص برشمرد وخاطرنشان كرد:معتقدم كه وقت صنعت گر بقدري باارزش است كه همه ما مديران بايد براي رفع مشكلات آنها در جمع شان حضور پيدا كنيم .
استاندار تهران در ادامه تشريك مساعي ازسوي مديران وصاحبان صنايع در فرآيند تصميم گيري و تصميم سازي گامي مؤثر در برون رفت از فضاي كسب و كار فعلي توصيف كرد و ادامه داد:برخي از مشكلات نياز به اتخاذ تصميمات در سطح شهرستان ،برخي ديگر نيازمند طرح درستاد تسهيل استان و پاره اي از مسائل هم قابليت طرح در سطوح عالي تري نظير دولت،مجلس يا قوه قضائيه را دارند و براي رفع مشكلات صاحبان صنايع از همه ظرفيت ها استفاده مي كنيم.
رئيس ستاد تسهيل و رفع موانع توليد استان تهران در ادامه داد دعوت از همه فعالين اقتصادي در بخش هاي كشاورزي،گردشگري و تجارت را ازسوي فرمانداران در سفرهاي شهرستاني خواستار شد و يادآورشد:اينگونه نشست ها به منزله جلسات كاري تلقي مي شوند و مطلوب ما اين است كه از همه فعالين حوزه اقتصاد در همه بخش ها دعوت شود .
مقيمي با تجليل از نقش فعالين بخش اقتصاد،صاحبان صنايع و كارآفرينان را سربازان خط مقدم جهاداقتصادي برشمرد و ادامه داد:امروز اگر ضربه اي به كشور وارد شود بي گمان اين ضربه در حوزه اقتصادي خواهد بود و دشمنان در حال برنامه ريزي براي خدشه وارد كردن به استقلال اقتصادي كشور است.
استاندار تهران با تشريح وضعيت مقطع  حساس كنوني و تلاش دشمنان براي نااميد كردن ملت ايران ،ادامه داد:اگر دستگاه هاي مسئول در بخش اقتصاد و صنعت تنها به وظايف ذاتي و تكاليف قانوني خود عمل كنند قطعأ شاهد رسد وتوسعه اقتصادي در استان خواهيم بود.
مقيمي از مشكلات مربوط به نقدينگي و سرمايه در گردش بعنوان دو مشكل اساسي واحدهاي صنعتي در شهرستان پاكدشت ياد كرد و يادآورشد:اين واحدها با كمبود نيروي انساني يا به روز نبودن دستگاه و تجهيزات در كارخانه مواجه نيستند بلكه عمده ترين مشكلات اين واحدها براي دريافت تسهيلات از بانك ها و پرداخت دوباره ماليات ٩درصدي ارزش افزوده است.
 استاندار تهران ادامه داد:امروزه در کشورهاي جهان سياست هاي معطوف به گسترش صنايع کوچک، به سياست هاي محوري تبديل شده است وپيشرفت صنايع کوچک نقش قابل توجهي در توسعه  اقتصادي اين کشورها بازي مي کند.
 وي در پايان رابطه بين پيشرفت اقتصادي استان و توسعه صنايع كوچك را ارتباطي مستقيم برشمرد و گفت:هر قدر كشور  از نظر اقتصادي در سطح بالاتري قرار داشته باشد، به همان نسبت تکيه توسعه صنعتي آن بيشتر بر صنايع کوچک معطوف مي گردد.
مقيمي نقش واحدهاي صنعتي کوچک را نقشي اساسي در تامين اشتغال، افزايش توليد ملي، توسعه صادرات و حضور در بازارهاي جهاني دانست و اظهار كرد:اين صنايع نسبت بسيار بزرگي را از تعداد بنگاه هاي توليدي و نسبت قابل ملاحظه اي از اشتغال صنعتي و محصولات صنعتي را به خود اختصاص داده اند و زمينه هاي مناسب لازم را براي برقراري ارتباط موثر بين توليدات صنعتي و كشاورزي، جلب سرمايه هاي بخش خصوصي ايفا مي كنند.
١٠:٣٩ - سه شنبه ١٨ ارديبهشت ١٣٩٧    /    شماره : ١٥٠٩    /    تعداد نمایش : ٨٣