|
English
 
يکشنبه ٠٦ خرداد ١٣٩٧ |
 

ورود کاربران
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
[عضویت]
اخبار > تعیین تکلیف بیش از 74هزار مترمربع زمین صنعتی راكد و غیرفعال در شهرك‌‌های صنعتی استان تهران


  چاپ        ارسال به دوست

تعیین تکلیف بیش از 74هزار مترمربع زمین صنعتی راكد و غیرفعال در شهرك‌‌های صنعتی استان تهران

رئيس هيات مديره ومديرعامل شرکت شهرك‌های صنعتی تهران از تعیین تکلیف 11 فقره قرارداد راكد و غیرفعال در 3 شهرك‌ صنعتی استان تهران خبرداد.
به گزارش روابط عمومی شرکت شهرك‌های صنعتی تهران، در دومين نشست هیأت حل اختلاف و داوری در سال 1397که با حضور طرف‌های قرارداد و نماينده حقوقی و امور قراردادها سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران برگزار شد،"شاهپور قنبري "گفت : تعداد 11 فقره قرارداد به مساحت 74هزار و 545 مترمربع از قرارداد هاي راكد دهه هاي 70و 80 مستقر در شهرك‌های صنعتی ، شمس آباد، پرند و عباس آباد مورد بررسی و تعیین تکلیف قرار گرفت.
وي افزود: با بررسی این پرونده ها  در نهايت 6 پرونده منجر به فسخ قطعی و5 پرونده اعطاي مهلت شد.
رئيس هيات مديره و مدير عامل شرکت شهرک‌های صنعتی تهران يادآور شد: شرکت شهرك‌های صنعتی تهران بر اساس دستورالعمل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران و در راستای انجام تعهدات طرف‌های قرارداد، پس از دو مرحله ارسال اخطاریه و تجدید وقت، نسبت به تعیین تکلیف قراردادهای راکد و فعال نمودن مطلوب اراضی غیرفعال در شهرک‌ها و نواحی صنعتی در نشست هاي هیأت حل اختلاف و داوری اقدام می‌نماید.
قنبري ادامه داد: عدم دریافت پروانه ساختمانی، عدم ساخت و ساز، عدم اخذ پروانه پایان کار، بدهی مالی، بدهی حق شارژ و گاز، انقضاء اعتبار یا ابطال جواز تأسیس و عدم انعقاد قرارداد و تحویل از جمله موارد تخلف طرف‌های قرارداد در شهرک‌ها و نواحی صنعتی است که در جلسات هیأت حل اختلاف و داوری مورد بررسی قرار می‌گیرد.
وي گفت : تعیین تکلیف قراردادهای راكد و غیرفعال از طریق هیأت حل اختلاف و داوری یک راهکار مفید و تخصصی در برخورد با زمين‌هاي راكد بدون ارجاع به مراجع قضایی است كه دراين راستا، فسخ قراردادهای راکد و غیرفعال در شهرك‌های صنعتی با جدیت دنبال خواهد شد تا به‌واسطه آن، نسبت به آزادسازی اراضی صنعتی غیرفعال، واگذاری مجدد آن‌ها به متقاضیان و سرمایه‌گذاران در بخش صنعت و تولید و ایجاد فرصت‌های شغلی جدید در سطح استان تهران اقدام شود.
گفتنی است، شرکت شهرك‌های صنعتی تهران هم‌اینک با دارا بودن 32 شهرک و ناحیه صنعتی مصوب، 18 شهرک و 5 ناحیه صنعتی درحال بهره‌برداری یا واگذاری زمین، یک شهرک فنآوری در دست ساخت، 4 مرکز خدمات فنآوری و کسب و کار و بهره‌برداری از 5 هزار و 81 واحد صنعتی کوچک و متوسط، موجبات اشتغال مستقیم 103 هزار و 836 نفر را در استان تهران فراهم نموده است.


١٤:٢٧ - دوشنبه ٢٤ ارديبهشت ١٣٩٧    /    شماره : ١٥١٢    /    تعداد نمایش : ٨٥