|
English
 
يکشنبه ٣١ تير ١٣٩٧ |
 

ورود کاربران
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
[عضویت]
اخبار > توانمندسازی کارکنان در سایه اتاق فکر


  چاپ        ارسال به دوست

مدير منابع انساني و پشتيباني شركت شهركهاي صنعتي تهران مطرح كرد:

توانمندسازی کارکنان در سایه اتاق فکر

مدير منابع انساني و پشتيباني شركت شهركهاي صنعتي تهران گفت،روابط انسانی و توجه به شخصیت انسانی از قرن‌ها پیش مطرح بوده اما تا قبل از قرن بیستم پدیده‌ای گمنام و ناشناخته بود زیرا قبل از انقلاب صنعتی، ارزش انسان، ماشین‌آلات و ابزار مکانیکی برابر دانسته می‌شد.
 به گزارش روابط عمومي شركت شهركهاي صنعتي تهران، بهاره نعمتي روشن افزود :در آن دوره روابطی که بین کارگران و کارفرمایان وجود داشت بسیار آسان و ساده بود و به طور معمول کارفرمایان آنچه را که خواستار بودند به کارگران تحمیل می‌کردند. مدير منابع انساني و پشتيباني شركت شهركهاي صنعتي تهران همچنين گفت:در جهان رقابتی امروز، انسان به عنوان یکی از ابزارهای مهم برای ایجاد تحول و بقای سازمان و رسیدن به هدف‌ها و رسالت‌های مورد نظر اهمیت یافته است. آنچه مقوله تحول را حیات می‌بخشد و بقای سازمان را تضمین می‌کند، منابع انسانی است.‌ نقش انسان در سازمان و نوع نگاه به او، سهم بسزایی در موفقیت یا شکست سازمان خواهد داشت. با آغاز هزاره سوم، هر روز نقش منابع انسانی پررنگ‌تر شده و اکنون از آن به عنوان تنها عامل کسب موفقیت و مزیت رقابتی پایدار در سازمان‌ها یاد می‌شود. این امر به‌ویژه در اقتصاد امروز بیش از پیش به حقیقت پیوسته است. با این وجود، مدیریت منابع انسانی در سازمان‌ها با چالش‌های زیادی روبه‌رو است. این چالش‌ها شامل جهانی‌شدن، کمبود نیروی کار ماهر و متعهد، هرم تصمیم‌گیری، شناخت نداشتن از نیاز کارکنان، بی‌برنامگی، نبود شایسته‌سالاری، تبعیض، بهره‌وری ناکافی منابع انسانی، بی‌انگیزگی، نبود مشارکت کارکنان و ترک همکاری کارکنان باسابقه سازمان می‌شود. در این شرایط مدیران وظیفه دارند که از مسیر توانمندسازی کارکنان خود این چالش‌ها را رفع یا از بروز بیشتر آنها پیشگیری کنند.
نعمتي روشن خاطرنشان كرد:کارکنان توانمند در جهت رفع چالش‌ها با مدیران نهایت همکاری و مشارکت را می‌کنند زیرا در توانمندسازی منابع انسانی، متاسفانه امروزه بنابر دلایل بی‌شمار از جمله مبهم بودن اهداف سازمانی، نداشتن تعریف مناسب از روابط کاری و روابط شخصی، نبود نظام مناسب ارزیابی عملکرد، تعریف نشدن شاخص‌های مناسب برای سنجش بهره‌وری نیروی انسانی و برخی عوامل موجود در بازار که از رقابتی بودن محیط کسب‌وکار و ساختار اقتصادی کشور ناشی می‌شود، سبب شده است که سازوکار مشخصی برای کیفی‌سازی منابع انسانی تعریف و حتی این سازوکار چندان جدی گرفته نشود.
 بنابراین، ضرورت دارد تا از طریق توانمندکردن نیروی انسانی در سازمان‌ها برای ایجاد رقابت سالم در محیط کسب‌وکار تلاش شود تا زمینه ارتقای بهره‌وری و کاهش هزینه‌های جاری نیروی انسانی نیز فراهم شود.
در نهایت گردآوری و خلق افکار و ایده‌های نو، نیاز به یاری گرفتن از افراد خبره و صاحب ایده در زمینه‌های مختلف سازمانی را روشن می‌سازد که این مهم در سایه تشکیل اتاق فکر(اتاق خلق افکار نو) امکان‌پذیر خواهد شد.


٠٨:٣٦ - يکشنبه ١٠ تير ١٣٩٧    /    شماره : ١٥٤٥    /    تعداد نمایش : ٩٢